Dywan w kuchni? Jeszcze do niedawna nie było to uznawane za standard aranżacyjny, natomiast w tej chwili na tego typu rozwiązanie decyduje się coraz więcej osób. W znacznej mierze wynika to z tego, że dywaniki kuchenne są bardzo praktyczne, a do tego prezentują się również bez zarzutu.

Sprawdzone modele dywanów kuchennych

Do sprawdzonych modeli dywanów kuchennych zaliczają się między innymi dywany do kuchni Horeca, które są na tyle uniwersalne, że bez problemu można będzie wyszukać taki model, który sprawdzi się w naszej kuchni idealnie. Łatwe w utrzymaniu czystości, ciekawe pod kątem designu, praktyczne – te zalety faktycznie przemawiają za tym, by zainwestować w ten typ dywanu. Producent Horeca poszerza swoją ofertę dywanów do kuchni, ze względu na rosnące nimi zainteresowanie. Tym samym, spodziewać można się, że za jakiś czas będą to jedne z popularniejszych na rynku dywanów, dedykowanych do pomieszczeń kuchennych. Niezależnie od tego, czy kuchnia jest wystylizowana klasycznie, czy nowocześnie, można będzie znaleźć odpowiedni model dywanu, dzięki jakiemu całe wnętrze zaprezentuje się wyjątkowo interesująco.

Poleca się również dywany do kuchni marki Blanca, głównie podkreślając ich niebanalny i estetyczny design. Lekkość wzorów i kolorów jest tym, co wpływa na utrzymanie dobrej harmonii w kuchni i jadalni, przy czym nie ma ryzyka, że dywan Blanca nie będzie użyteczny ze względu na praktyczne zastosowanie. Bezpieczeństwo i estetyka tych dywanów to zalety traktowane na równi, dlatego już teraz warto przyjrzeć się poszczególnym modelom. Są to dywany oferowane w paru kombinacjach kolorystycznych, tak, aby każdy bez trudu mógł dobrać dywan do swoich upodobań. Dywany te mają specjalny antypoślizgowy spód, a więc w trakcie przygotowywania posiłków lub przemieszczania się po kuchni zniwelowane zostanie ryzyko upadku. Można też położyć dywan taki na kafelkach i doskonale będzie do nich przylegał. Dywany Horeca i Blanca dedykowane do kuchni znane są z odporności na zabrudzenia i faktycznie polecane są osobom, dla których liczy się komfort użytkowania w każdym pomieszczeniu domowym.

Jak dbać o dywany w kuchni?

W przypadku dywanów kuchennych liczy się przede wszystkim to, aby dbać o ich czystość. Dzięki temu bowiem można potem długo cieszyć się ich zastosowaniem. Dbając o dywany do kuchni głównie należy pamiętać o tym, by regularnie zbierać z nich okruszki oraz odkurzać je wtedy, gdy widzimy, że jest taka potrzeba. Kiedy na dywanie kuchennym będą większe plamy to warto usuwać je domowymi sposobami albo oddać do pralni. Z reguły, do kuchni poleca się dobierać mniejsze dywany, które będą prostsze w czyszczeniu. Będą one też wtedy delikatnym dodatkiem do aranżacji wnętrz.

Dywany Horeca lub dywany Blanca przeznaczone do kuchni można czyścić bez problemu, ze względu na to, że mają powierzchnię do której brud i kurz nie przylegają zbyt łatwo. I chociażby właśnie dlatego warto w nie zainwestować. Będzie to trafna decyzja zakupowa. Co więcej, kuchnia, w której znajdzie się dywan od razu zaprezentuje się ładniej.