rekawice-robocze-lublinRękawice robocze mają za zadanie chronić dłonie. To część ciała, która jest najbardziej podatna na uszkodzenie naskórka podczas wykonywania wszelkich czynności. Przykładem może tu być wykonywanie robót na placach budowy, gdzie często przenoszone są ciężkie lub ostre materiały. Te czynności wymagają zabezpieczenia tak ważnej części ciała, jaką są dłonie.

Należy tutaj dokonać podziału na rękawice robocze i rękawice ochronne. Te pierwsze mają za zadanie osłaniać dłonie przed substancjami nieszkodliwymi dla zdrowia pracowników. Rękawice ochronne to izolacja dłoni przed zróżnicowanymi czynnikami, np. prąd elektryczny, wysoka lub niska temperatura, niebezpieczne substancje chemiczne.

Rękawice robocze służą także do przenoszenia przedmiotów delikatnych, które wymagają specjalnego sposobu trzymania. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się rękawice z nylonu, które są wytrzymałe i elastyczne, a ponadto perfekcyjnie dopasowują się do dłoni.

Rękawice robocze, które sprawdzą się w ogrodzie i w domu, ale także w kontakcie z żywnością to rękawice gospodarcze. Chronią one przed działaniem detergentów i środków chemicznych o słabej szkodliwości dla skóry.

Rękawice robocze jak już sama nazwa wskazuje nie spełniają funkcji stricte ochronnych. Zapewniają one przede wszystkim zabezpieczenie dłoni przed zabrudzeniami. Nie podlegają zatem szczególnym zasadom BHP.

Powracając do rękawic ochronnych, o ich właściwej przydatności powinny informować normy europejskie. Producent ponadto powinien zawrzeć instrukcję czyszczenia i użytkowania. Co ważne, zapewnienie takich rękawic należy do obowiązków pracodawcy.

Od wykonywanej pracy zależy, jaki rodzaj rękawic ochronnych będziemy użytkować. Rękawice skórzane zapewniają ochronę mechaniczną. Idealne dla zawodowych kierowców, ale są też wykorzystywane w pracach lekkich i średnio ciężkich.

Rękawice antyprzecięciowe służą ochronie dłoni przed przecięciami i rozdarciami. Dodatkowo zapewniają dobrą ochronę cieplną, kiedy istnieje niewielkie zagrożenie termiczne. Dzięki PVC umieszczonemu wewnątrz rękawic, możliwe jest operowanie przedmiotami ponieważ ma właściwości termoplastyczne.

Dla operatorów młotów pneumatycznych, ubijarek ręcznych oraz pracowników ręcznie szlifujących i polerujących przedmioty zalecane są rękawice antywibracyjne. Ich cechą charakterystyczną jest zminimalizowanie drgań narzędzi. Co więcej chronią dłonie przed niską temperaturą i wilgocią. Włókna używane przy produkcji rękawic gwarantują wytrzymałość i wygodę dla użytkowników.

Dla osób mających styczność z przemysłowymi środkami chemicznymi zalecane są rękawice kwasoodporne. Wykonane są z nitrylu. Zapewniają wyczucie i pewność chwytu.

Rękawice przeznaczone do magazynów o niskich temperaturach i chłodni są wykonane z przędzy akrylowej. Są to rękawice ochronne ocieplane. Porowata struktura zapewnia lepsze utrzymanie przedmiotów.

W celu dobrania odpowiednich rękawic zarówno tych ochronnych jak i roboczych wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę odpowiednio rękawice robocze Lublin lub rękawice ochronne Lublin i skorzystać z wyświetlanej oferty.