logo-inc (1)Powszechne zainteresowanie tematyką fitness, kulturystyką, dietetyką i suplementacją znajduje swoje odzwierciedlenie w rozwijającym się błyskawicznie rynku odżywek dla sportowców. Coraz liczniej powstają różnego rodzaju obiekty sportowo-rekreacyjne, a w ich pobliżu sklepy, gdzie można się zaopatrzyć w odżywkę białkową czy wybrany suplement witaminowy bądź aminokwasowy. Niemal w każdym klubie fitness już w recepcji można kupić koktajl białkowy lub batonik proteinowy.

Jak widzimy punktów dystrybucji tego typu produktów nie brakuje, a popyt na nie stale rośnie. Jeśli jesteś właścicielem klubu fitness lub chciałbyś założyć swój własny sklep z suplementami, warto gruntownie przeanalizować rynek pod kątem zaopatrzenia. Dobra hurtownia odżywek nie tylko powinna oferować swoje produkty w przystępnych cenach, od czasu do czasu oferować promocje, ale także podążać za bieżącymi trendami. Klasyczne izobaty białka serwatkowego i ich szeroki wybór to podstawa, jednak warto zwrócić uwagę na wzrastającą popularność diety wegańskiej. Popyt na roślinne odżywki białkowe na bazie ryżu, grochu, soi, nasion konopi siewnej, gwałtownie wzrasta – warto uwzględnić je w naszej ofercie, bowiem spotykają się one  z coraz większym zainteresowaniem. W suplementacji prym wiodą witaminy i minerały. Wybrana przez nas hurtownia suplementów powinna być zaopatrzona w przystępne cenowo mocne suplementy magnezu, cynku, selenu, żelaza, witaminy D w dużych dawkach i najlepiej w połączeniu z witaminą K2, witaminy C, B-complex. Możemy zauważyć, że ostatnio powstaje bardzo dużo artykułów w prasie i Internecie na temat tych substancji i ich wpływu na zdrowie i wydolność organizmu. Od lat dużym zainteresowaniem cieszą się także różnego rodzaju preparaty pomagające w szybszym spalaniu tłuszczu, czyli tak zwane „przedtreningówki”, zawierające niezbędne aminokwasy, kofeinę i inne związki o działaniu termogenicznym.

Uważne śledzenie tendencji, które rządzą branżą fitness, powstających sukcesywnie publikacji na ten temat pozwolą nam zarobić naprawdę duże pieniądze. Moda na zdrowy styl życia trwa już niezmiennie od kilku lat, a zainteresowanie nie słabnie. Niestety konkurencja na rynku jest coraz większa, dlatego należy na bieżąco rozszerzać swoją ofertę o nowe produkty.