Jeśli szuka się skutecznego sposobu na pozbycie się nagromadzonego stresu, warto skorzystać z oferty, jaką przedstawia SPA. Każdy narażony jest na stres niezależnie od wieku, do tego dochodzą jeszcze czynniki zdrowotne, dlatego ośrodki SPA swoją ofertę kierują zarówno do osób młodych, dojrzałych, jak i seniorów. Wśród bogatej palety zabiegów każdy znajdzie coś dla siebie, a jeśli do tego wybierze relaks i rehabilitację w sanatorium, może wrócić z wypoczynku odmłodzony o kilka lat i przede wszystkim bez bagażu rozmaitych dolegliwości. Dobrym kierunkiem są Góry Świętokrzyskie.

Zabiegi aromaterapii wpłyną korzystnie na wiele układów

Do jednych z najbardziej popularnych zabiegów relaksacyjnych należy masaż czekoladą. Wytwarzają się endorfiny także relaks połączony jest z poprawą nastroju. Ponadto czekolada działa antyoksydacyjnie. Przyspiesza regenerację skóry i pozwala walczyć z cellulitem, ponadto może działać również przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Korzystanie z naturalnych składników  w SPA jest nieodzownym elementem udanego relaksu na łóżku do masażu. Zabieg czekoladowy pozytywnie wpłynie na układ nerwowy, a także układ krwionośny oraz przemianę materii.   

Sanatorium w ośrodku SPA – wsparcie lekarskie podczas całego pobytu

Standardem w oferowanych pakietach SPA jest wsparcie lekarskie dla wszystkich kuracjuszy. Kinezyterapia umożliwi zregenerowanie się przykurczonych tkanek kręgosłupa. Można skorzystać również z balneoterapii, czyli kąpieli siarczkowej. Ma ona działanie przeciwzapalne i normalizujące układ endokrynologiczny. Pozwala leczyć dyskopatię, zapalenie stawów czy też choroby reumatyczne o charakterze zwyrodnieniowym. Kąpiel trwa 15 minut, natomiast ilość zabiegów ustala lekarz. Z kolei osoby cierpiące na nadciśnienie czy cukrzycę mogą skorzystać z zabiegu kąpieli kwasowowęglowej. Można również zażyć leczniczej kąpieli w borowinie. Do niektórych zabiegów potrzebne jest zaświadczenie o braku przeciwwskazań do ich wykonania. Wywiad lekarski przeprowadzi również stale obecny w danym ośrodku lekarz.  

Aktywność fizyczna pomoże na wszelkie dolegliwości

Nieważne czy cierpi się z powodu nadmiaru stresu, czy powodem jest choroba, ważnym czynnikiem dobrego wypoczynku i relaksu jest aktywność fizyczna. Przede wszystkim wszyscy klienci mają możliwość skorzystania z siłowni wyposażonej w profesjonalny sprzęt. Zajęcia z fizjoterapeutą pozwalają prawidłowo wykonywać ćwiczenia i tym samym nie pogłębiać urazów. Oczywiście z aktywności można korzystać również poza ośrodkiem SPA. Spacery z kijami do nordic walking czy jazda na rowerze po bardziej lub mniej uczęszczanych ścieżkach rowerowych, o różnym poziomie trudności. dla osób żądnych wrażeń wśród atrakcji jest możliwość przelotu nad Górami Świętokrzyskimi i podziwianie widoków z motolotni. Do dyspozycji jest także zwykle basen oraz kort tenisowy. Wszystko to sprawia, że w czasie pobytu można różnicować sobie ruch, wybierając różne jego formy. W zdrowym ciele, zdrowy duch dlatego warto postarać się o kompleksową pomoc w ośrodku SPA połączonym z sanatorium, jakim jest hotel Bristol w Busku Zdroju.