Łazienka to pomieszczenie, które najczęściej aranżowane jest wyłącznie z uwzględnieniem zasad funkcjonalności. Często zapominamy, że również tutaj warto zadbać o odpowiedni klimat. Stylowe dodatki aranżacyjne to idealny sposób na uzyskanie konkretnego charakteru łazienki. To także metoda na odświeżenie wnętrza bez remontu.

Zasłony prysznicowe – funkcjonalne akcesorium aranżacyjne
Większości z nas zasłony prysznicowe kojarzą się z akcesorium, które stosowane jest w celu ochrony łazienki przed zachlapaniem podczas kąpieli. Tak w zasadzie jest. Nie jest to jednak jedyne zadanie, które mogą one spełniać. Zasłony prysznicowe to idealny sposób na wydobycie z wnętrza charakteru. Producenci oferują różnorodne tekstylia, które z powodzeniem można wkomponować w każdą aranżację.

Ciekawym rozwiązaniem są humorystyczne zasłony prysznicowe, które idealnie sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach oraz w domach, w których są dzieci. Wówczas łazienka nabiera „lżejszego” charakteru. Mogą one przedstawiać psa w okularach czy też sceny z komiksu. Grafiki wykonane są trwałą metodą, odporną na wilgoć oraz podwyższoną temperaturę.

Zasłony prysznicowe w jednolitym kolorze to natomiast świetne rozwiązanie do łazienek utrzymanych w minimalistycznym, prostym stylu. Wówczas barwa materiału może być dopasowana do koloru kafelków lub dodatków aranżacyjnych znajdujących się w pomieszczeniu.

Zasłony prysznicowe są łatwe w montażu. Najczęściej wystarczy specjalny drążek, aby zawiesić je nad prysznicem lub wanną. Aby długo nam posłużyły, należy m.in. dbać o to, aby wysychały po kąpieli.

22508100_de_05

Wieszaki na ręczniki – praktyczne rozwiązanie do każdej łazienki
Akcesoriami, których nie powinno zabraknąć w żadnej łazience, są wieszaki na ręczniki. Współcześnie producenci oferują modele, które nie wymagają skomplikowanego montażu i użycia wierteł. Dzięki temu nie trzeba niszczyć płytek i w dowolnym momencie można zmienić ich położenie.

Wieszaki na ręczniki najczęściej wykonane są ze stali nierdzewnej. Spotykane są jednak również modele z tworzywa sztucznego oraz odpowiednio zaimpregnowanego drewna. Wieszaki na ręczniki warto dobrać z uwzględnieniem wystroju wnętrza. Jeżeli w łazience dominuje stal nierdzewna, dobrze jest zdecydować się właśnie na taki model wieszaka.

Alternatywą dla tego dodatku są stojaki na ręczniki. Z pewnością sprawdzą się one w większych powierzchniowo łazienkach.