Prywatny detektyw zajmuje się całym spektrum różnego rodzaju spraw. Z jakim problemem można udać się więc do biura detektywistycznego?

Usługi detektywistyczne – rodzaje

Usługi detektywistyczne to zakres działań z różnych obszarów i dziedzin życia. Do najpopularniejszych rodzajów należą wszystkie te usługi, które związane są z poszukiwaniem osób. Mogą być to osoby zaginione, ukrywające się lub na przykład porwane. Bardzo często do detektywów zgłaszają się również po pomoc osoby, u których w rodzinie doszło do tak zwanego porwania rodzicielskiego. Usługi detektywistyczne to również wykrywanie podsłuchów i innych urządzeń monitorujących. Taka usługa związana jest z poszukiwaniem urządzeń szpiegowskich na przykład w mieszkaniu lub biurze. Detektyw może sprawdzić również telefon komórkowy i zweryfikować, czy nie są w nim zainstalowane podejrzane i przypadkowe aplikacje. Sprawdzony może zostać również komputer pod względem podejrzanego oprogramowania. Wykrywanie podsłuchów to również kontrola pomieszczeń, w których odbyć się mają ważne rozmowy lub negocjacje. Zadaniem detektywa jest wyczyszczenie pomieszczenia w taki sposób, aby zlecający miał absolutną pewność, że spotkanie nie zostanie uwiecznione. Inne usługi jakimi zajmują się prywatni detektywi to na przykład dyskretne pobranie materiału genetycznego, ustalenie miejsca pracy lub miejsca zamieszkania wskazanej przez zlecającego osoby lub przygotowanie strategii do sprawy rozwodowej. 

 

Badanie wariografem w biurze detektywistycznym 

Biuro detektywistyczne to również miejsce, w którym można wykonać badanie wariografem. Wariograf rejestruje zmiany fizjologiczne, jakie zachodzą, w momencie kiedy badany zaczyna konfabulować. Doświadczony specjalista analizując zapis wariografu jest w stanie trafnie ocenić, czy odpowiadający na pytania badany mówił prawdę czy też nie. Do biura detektywistycznego, w którym istnieje możliwość poddania się badaniu wariografem najczęściej zgłaszają się pary, które chcą zweryfikować wersję zdarzeń ukochanej osoby, co do której zaistniało podejrzenie zdrady. Bardzo często zgłaszają się również właściciele firm, którzy chcą sprawdzić prawdomówność swoich pracowników w takich sytuacjach jak na przykład kradzież.