Święta Wielkiej Nocy to bardzo szczególny okres, w którym nie tylko wspominamy śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa. To także czas, w którym wspominamy naszych bliskich Zmarłych i udajemy się tłumnie na cmentarze. Jak przygotować nagrobek, aby podczas świąt wielkanocnych prezentował się elegancko i dostojnie? Wystarczy zastosować się do kilku zasad.

I Umyj nagrobek

Czysty nagrobek, to zadbany nagrobek. Wielkanoc to wiosenne święto. Wprost idealny moment, aby oczyścić pomnik po zimie, która obfituje w liczne opady. Nagrobek wiosną wystarczy oczyścić z opadłych liści i umyć ciepłą wodą i przetrzeć ściereczką, aby był czysty. Naprawdę nic więcej nie potrzeba robić, aby pomnik z granitu lśnił czystością.

II Zadbaj o kwiaty

Wiosna to okres bujnego kwitnienia wielu kwiatów. Wybierając się w niedzielę wielkanocną na cmentarz z pewnością nasze oczy ucieszą wiosenne kwiaty, rosnące na nagrobku lub w jego otoczeniu. Aby nagrobek pięknie prezentował się na cmentarzu podczas Wielkanocy, musimy zadbać o to już jesienią. Wystarczy, że posadzimy na nagrobku kilka roślin cebulowych, typu niskie żonkile, lub szafirki, aby pięknie one kwitły wiosną.

III Kup akcesoria nagrobkowe

Akcesoria nagrobkowe w postaci wazonów, mis, czy lampionów na pewno dodadzą skrytej elegancji każdemu nagrobkowi. W wazonach można zasadzić wiosenne kwiaty, lub przynieść świeże bazie, aby pięknie prezentowały się podczas Wielkiej Nocy. Także eleganckie lampiony z granitu podkreślą unikatowy charakter pomnika i będą pięknie świecić podczas świąt wielkanocnych.

IV Przynieś znicz

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele zniczy w wielkanocnych kształtach. Z pewnością w punktach sprzedaży dostaniemy znicz w kształcie pisanki, czy zajączka. Tutaj musimy jednak uważać, aby kupione znicze nie wyglądały zbyt kiczowato. Najlepsze będą te szklane. Starajmy się unikać tandetnych plastików z migającymi światełkami. To naprawdę nie wygląda zbyt elegancko.

V Wykonaj stroik

Dużym powodzeniem podczas świąt wielkanocnych cieszą się również stroiki. Stroik wielkanocny możemy wykonać sami w domu, lub kupić go w kwiaciarni. Najładniejsze są te wykonane z witek wierzby lub bukszpanu i udekorowane wiosennymi żonkilami i pisankami. Oprócz stroika można kupić także gotową donicę lub misę z posadzonymi w niej kwiatami.