Biżuteria jest ważnym dodatkiem każdej stylizacji – dzięki niej można albo wznieść się na wyżyny doskonałości, albo zniszczyć cały efekt. Często ciężko jest dobrać do stroju coś odpowiedniego – tym bardziej, że ubrań stale przybywa, a biżuterię kupujemy znacznie rzadziej (głównie dlatego, że jest droższa). Możliwe jest jednak stworzenie biżuterii idealnie nam odpowiadającej, a przy tym taniej – można ją wykonać samodzielnie!

Półfabrykaty – czyli od czego zacząć?

Nim zaczniesz kupować wszystko, co wyda Ci się interesujące, najpierw zastanów się, jakiej biżuterii poszukujesz – czy chcesz by była srebrna, metalowa, czy złocona, czy niektóre elementy mogą być plastikowe, czy też szukasz jedynie prawdziwych kamieni, czy chcesz wykonać same kolczyki, czy cały komplet, jak mają wyglądać zapięcia i tak dalej… Im dokładniej wyobrazisz sobie swoją idealną biżuterię, tym łatwiej będzie Ci kupić wszystkie elementy, by móc ją stworzyć. Choć – oczywiście – kupując części do wykonywania bransoletek czy kolczyków opłaca się bardziej kupować więcej elementów – dzięki temu finalnie oszczędzamy. Kupując więcej, mamy też później okazję na wykonanie większej ilości biżuterii – bierzmy jednak zawsze to, co jest w naszym stylu, ażeby potem mogło zostać użyte.

Gdzie można kupić takie elementy? W sklepach stacjonarnych, ale również i w sklepach internetowych – na przykład w KOM Biżuteria. Półfabrykaty srebrne, złocone, diamentowe, koraliki, kamienie, kryształki, sznurki, kleje i zapięcia do biżuterii – i wiele innych, przydatnych elementów znajdziesz właśnie tam. Na KOM Biżuteria można znaleźć i zawieszki charm oraz inne, gotowe komplety.

Wykonanie biżuterii

Wykonanie naszej wymarzonej biżuterii zależy od tego, jakie mają być jej elementy – czy będziemy używać tradycyjnych części, czy też może pragniemy kolczyków z piórkami, albo naszyjnika z chwostem. W najbardziej podstawowej opcji do półfabrykatów ze specjalnie przeznaczonym ku temu, wolnym miejscem, przyklejamy przy pomocy profesjonalnego kleju wybrane kamienie (koraliki). Ich kształt powinien odpowiadać kształtowi tarczy, pozostawionej na półfabrykacie. W sklepach można również kupić bazy do pierścionków i tarcze pod naszyjnik – w ten sposób szybko (po wyschnięciu kleju) możemy się cieszyć gotową biżuterią.

Dzięki kółkom i ogniwom można również tworzyć łańcuszki, bądź bardziej wymyślne, długie kolczyki. Dosyć proste jest też wykonywanie innego typu biżuterii – broszek. Broszki mogą być tworzone również jako kamień doklejony do podstawowej bazy, ale także na przykład z filcu, w którym wycinamy dowolne wzory (na przykład płatki kwiatu), po czym zszywamy je ze sobą i doklejamy do metalowej lub srebrnej zapinki. Wszystko jest proste – a jak wspaniale wygląda!