Własny dom czy mieszkanie to miejsce, w którym chcemy czuć się komfortowo i bezpiecznie, dlatego ważny jest dobór odpowiednich drzwi, które będą nas chronić przed światem zewnętrznym.

Często bowiem standardowe modele, które montowano wiele lat temu, nie zdają egzaminu, więc wypadałoby wymienić je na nowe. Czym kierować się wybierając najlepszy produkt?

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Chociaż coraz rzadziej w Polsce słyszy się o włamaniach do domów prywatnych, to niestety nadal się one zdarzają, dlatego warto się przed nimi odpowiednio zabezpieczyć. Montując we własnym lokum drzwi antywłamaniowe zapewniamy swojej rodzinie maksimum bezpieczeństwa, produkt tego typu jest praktycznie niemożliwy do sforsowania. To wszystko za sprawą specjalnej konstrukcji, która jest całkowicie odporna na włamywaczy. Z zewnątrz model wygląda jak standardowe drzwi drewniane, jednak w jego wnętrzu skrywa się skomplikowany system zamków i hebli, które zatrzaskują się na ścianie w momencie przekręcenia kluczyka. Dodatkowo wewnątrz korpusy znajduje się wytrzymała, stalowa blacha, która uniemożliwia wywiercenie w nich dziury.

Bez niepożądanych hałasów

Mieszkańcy wielorodzinnych bloków i kamienic często muszą się borykać z głośnymi dźwiękami, które przedostają się do wnętrza z korytarza. Jest to szczególnie uciążliwe dla mieszkańców kawalerek pozbawionych przedpokoju, lub też osób, których mieszkanie znajduje się na parterze. Na szczęście również na taki problem znajdzie się odpowiednie rozwiązanie, wystarczy zamontować w swoim domu drzwi akustyczne, które skutecznie tłumią nieoporządzane dźwięki. Nie dotyczy to jednak tylko hałasu z zewnątrz, ale też ze środka, dzięki czemu sami możemy we własnym domu nieco pohałasować! Produkt akustyczny posiada specjalna konstrukcję, która umożliwia blokowanie dźwięków, przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniej wentylacji powietrza. Dodatkowo w trakcie montażu wzdłuż skrzydeł drzwi umieszcza się uszczelki.

Wybierając drzwi do domu, które mają nam służyć na wiele lat, najlepiej jest wybrać model, który będzie jednocześnie antywłamaniowy, oraz akustyczny. Dzięki temu nasze mieszkanie stanie się naszym azylem, do którego nie docierają niebezpieczeństwa oraz dźwięki z zewnątrz.