Alpy to jedne z najpiękniejszych gór świata. Widok z ich szczytu zapiera dech w piersiach. Często wydaje nam się, że wyjazd w Alpy jest zarezerwowany tylko dla bogatszej części społeczności, europejskiej śmietanki towarzyskiej. Tymczasem wystarczy znaleźć odpowiednie biuro i na spokojnie zaplanować sobie swoją wymarzoną podróż.

Alpy – każdego na nie stać

Paradoksalnie wyjazd do Alp może okazać się tańszy niż spędzenie urlopu w Polsce. Wszystko dlatego, że ceny polskich kurortów są często zdecydowanie zawyżone. Tymczasem, jeśli wszystko zostanie odpowiednio przemyślane, wyjazd w Alpy może okazać się nie tylko atrakcyjny z perspektywy domowego budżetu, ale także nieporównywalnie bardziej ekscytujący. Polskie miejscowości turystyczne co prawda w ostatnim czasie bardzo się rozwinęły, jednak ich poziom ciągle znacznie odbiega od standardów europejskich. Warunki narciarskie oferowane w miejscowościach alpejskich całkowicie deklasują rodzime. Polskie trasy są krótkie, często trzeba do nich dochodzić kilka (lub kilkanaście kilometrów). W Alpach są rejony, w których szlaki liczą kilkadziesiąt albo i setki kilometrów! Ponadto znajdują się „tuż pod nosem”. Nie sposób nie wspomnieć także o alpejskim słońcu. Podczas gdy w Polsce ciepły dzień oznacza koniec zabawy dla narciarzy, w Alpach promienie słoneczne tylko dodają animuszu sportowcom i wywołują uśmiech na ich twarzach.

Jak tanio wyjechać w Alpy?

Przed zarezerwowaniem biletów musisz przemyśleć parę kwestii. Najważniejszy – o czym często zapominamy – jest cel wycieczki. Niestety, nie uda ci się w tydzień zobaczyć i doświadczyć wszystkiego. Dlatego przed wyjazdem przemyśl, co najbardziej ci się przyda. Potrzebujesz spokojnego odpoczynku czy raczej szalonego, pełnego adrenaliny wyjazdu? Może preferujesz kontemplowanie krajobrazu i fotografowanie, a może planujesz romantyczny urlop? Każdy z nas ma inne cele i upodobania. Nie bój się ich określić. Tylko dzięki szczerości uda ci się odnaleźć właściwy sposób na prawdziwy relaks i odpowiednią dozę ekscytacji.

Jeśli już ustalisz, co chcesz zwiedzić i jak najbardziej lubisz wypoczywać, zacznij szperać w internecie w poszukiwaniu najbardziej dogodnych opcji noclegowych. Narty w Alpach? W Beskid Travel możesz znaleźć sporo ofert obejmujących wyjazdy zorganizowane – np. sylwestry, wigilie, ferie. Warto zauważyć, że jedną z opcji proponowanych przez biuro jest szkoła narciarska Stubai. Beskid Travel nie ogranicza się wyłącznie do klientów dorosłych. Na stronie biura można znaleźć sporo ofert dla dzieci. Jeśli nie przepadasz za wyjazdami zorganizowanymi, zawsze możesz spróbować zorganizować sobie urlop absolutnie samodzielnie. Tego typu alternatywa jest często wybierana np. przez studentów.