Polskie wesela od dawien dawna mają opinię tych najlepszych, przy których zabawa nigdy się nie kończy. Oczywiście wszystko w zależności od samej Pary Młodej I organizowanej uroczystości, natomiast zazwyczaj jest to impreza na ponad 100 osób.

Oprócz pięknie wystrojonej sali weselnej I wspaniale zorganizowanego poczęstunku dla gości, na każdym weselu dokłada się wszelkich starań, by goście bawili się nieziemsko! Co to oznacza w praktyce? Jedni wybierają zespół, orkiestrę, a inni wodzireja – osobę, która prowadzi całą imprezę I zabawia gości. Bez znaczenia od sposobu zorganizowania imprezy, zabaw I konkursów za polskim weselu jest zawsze mnóstwo. Jest to jeden z tych elementów, który jest tym charakterystycznym dla tradycyjnego, polskiego wesela – dobra zabawa I ogromna ilość konkursów dla gości. Przyjrzyjmy się więc jakie zabawy I konkursy dominują na polskich imprezach weselnych oraz pzy czym goście bawią się najlepiej.

Zabawy organizowane na weselach powinny być takimi, przy których będzie się bawił każdy – bez wyjątków! Dlatego jedną z najlepszych I najbardziej lubianych zabaw jest zabawa chustą animacyjną. Chusta animacyjna jest kolorowym materiałem, który po rozłożeniu ma rozpiętość od 2 do 7 m – w zależności od chusty. Zabaw I możliwości z chustą jest mnóstwo, a jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia! Zarówno dzieci, jak I dorośli uwielbiają wszelkie zabawy z kolorowymi chustami animacyjnymi. Chusta wyposażona jest w rączki na zakończeniach materiału. Bardzo często organizuje się zabawy z piłeczkami na materiale, lub też z … maluchami! Tego typu zabawa to gwarancja udanego wesela I zadowoleni goście.

Na większości zabaw weselnych to czas oczepin jest takim najpopularniejszym okresem na zabawy weselne podczas całej imprezy. Chociaż nie jest to zasadą, a niektórzy decydują się na zorganizowanie konkursów zarówno przed, jak I po północy. Testy sprawnościowe dla Pana Młodego I Panny Młodej to numer 1 na każdym weselu! I tutaj pomysłów nie brakuje. Jednym z popularniejszych testów sprawnościowych dla Pana Młodego jest zdjęcie krawatu z uda żony bez pomocy rąk. Nie trzeba chyba wspominać, że mnóstwo przy tym zabawy I śmiechu! A czy Panna Młoda poradzi sobie z przepuszczeniem jajka kurzego przez nogawki Pana Młodego? To się okaże! Tutaj warto mieć zapasowy strój, bo… jajko może ulec zniszczeniu.

Od Pary Młodej oczekuje się bardzo dobrej znajomości Ich własnych przyzwyczajeń oraz odpowiedzi na pytania, które zostaną im zadanie. Jest to w pewnym sensie sprawdzenie, czy znamy się na tyle dobrze, by być udanym małżeństwem. Pytania są przeróżne – od tych życiowych po te zabawne I z humorem. Do zabawy można włączyć również gości I sprawdzić, jak dobrze znają Parę Młodą.

Chyba każdy, kto chociaż raz był na weselu zna typowe zabawy weselne, takie jak pociąg czy zabawa ze sznurkiem. Zabaw weselnych jest dużo, dużo więcej, a jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia. Dzięki organizowanym zabawom I konkursom weselnym, goście zawsze świetnie się bawią! Przecież właśnie o to chodzi – o dobrą zabawę z humorem. Wesele w życiu mamy tylko jedno, a więc zadbajmy o to, by wspaniale zorganizowana zabawa pozostawiła ogromną ilość fantastycznych przeżyć I wspomnień.

Jeśli Wodzirej na poprawiny, to tylko z nami!